X
تبلیغات
رایتل

تلاش برای افزایش مربیان سطح دیپلم آسیا

ارسال شده توسط:مدیر وبلاگ منطقه در تاریخ: پنج‌شنبه 13 آبان‌ماه سال 1389 ساعت 09:59 ق.ظ

تلاش برای افزایش دارندگان دیپلم مربیگری در آسیا


image

 تعداد مربیان آسیایی  که مدرک قابل قبولی در مربیگری آسیا – دیپلم مربیگری فوتبال حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا -  را دارند به طور پیوسته در حال افزایش است. حالا به لطف حرکت جدید بخش آموزش کنفدراسیون فوتبال آسیا این دوره ها به زبان های محلی اجرا خواهد شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال و به نقل از سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، در حال حاضر ، بیش از 400 نفر از مربیان آسیا بالاترین مدرک مربی گری در جهان را دارند.

بسیاری از آنها را در ژاپن ، یا کره جنوبی ، چین ، کره شمالی ، ایران ، استرالیا ، سنگاپور ، بحرین ، مالزی و ازبکستان هستند.

" حسن الصباح ، معاون دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا و مدیر بخش آموزش  گفت:"همه این موفقیت ها با تعداد کمی از شرکت کنندگان در دوره های ابتدایی آغاز می شود."

آل صباح ، که خود از شرکت کنندگان در دوره سال 2001 بوده گفت: "دوره آزمایشی ، به طور مشترک توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا و یوفا برگزار شد و با دوره های دوم و سوم  در سال 2003 و 2005 ادامه پیدا کرد.چند دوره به زبان انگلیسی تدریس می شد تا آن که فهمیدیم این برنامه می تواند بهتر اجرا شود. بعد ما متوجه شدیم که برخی از مربیان خوب در آسیا هستند که می توانند این کلاس ها را به زبان مادری خود در کشورشان برگزار کنند . بنابراین ، پس از سال 2005 ، ما به فدراسیون های عضو اجازه دادیم تا دوره مربیگری برتر را به زبان خود برگزار کنند.  پاسخ دلگرم کننده بود و از آن زمان تغییرات زیادی بوجود آوردیم".

الصباح همچنین خوشحال است که بیشتر کشورهای آسیایی طرفدار دوره پیش دیپلم بوده اند ، اقدامی که زمینه بیشتری برای تقویت مربیان آسیایی و پیشرفت را فراهم خواهد آورد و گفت : " کویت امسال دوره جدید دیگری را آغاز خواهد کرد و به دنبال آنها مالزی برگزار کننده دوره بعدی خواهد بود".

حسن الصباح  در پایان گفت: " آموزش مربی جزء مهمی از ماموریت اصلی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بهبود فوتبال در این قاره است".

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب0 نظر

ساعت فلش

وضعیت آب و هوا